16-й пакет санкцій: ЄС націлився на російський СПГ та алюміній.


ЄС введе обмеження на імпорт російського газу та алюмінію
Європейський союз планує ввести поступові обмеження на імпорт російського скрапленого природного газу (СПГ) і алюмінію. Це стане частиною 16-го пакета санкцій проти Росії через конфлікт в Україні.
За даними Bloomberg, новий пакет санкцій передбачатиме обмеження на десятки суден тіньового флоту РФ, які перевозять російську нафту, і контроль над експортом товарів, які використовуються у військових цілях. Це може також призвести до відключення ще більшої кількості банків від міжнародної системи SWIFT.
Обмеження на алюміній будуть поступовими, а деталі про тривалість і масштаби ще розробляються. Відмова від СПГ може стати санкцією або частиною дорожньої карти, яку ЄС планує представити наступного місяця. Пропозиції ще обговорюються країнами-членами ЄС і можуть змінитися до офіційного представлення.
Деякі чиновники заперечують проти санкцій на російський газ, оскільки країни, які залежать від поставок "Газпрому", не погодяться на це. Однак, заборона на СПГ виглядає більш реалістичною. Іспанія, Бельгія або Франція, що є найбільшими імпортерами СПГ, не будуть блокувати санкції проти Росії.
Також ЄС розглядає можливість введення санкцій проти компаній з Китаю та Об'єднаних Арабських Еміратів, які допомагають Росії отримувати технології для озброєння, а також обмеження в російському транспортному секторі. Також планується закриття лазівок, що дозволяють Росії обходити обмеження, та підвищення тарифів на сільськогосподарські товари та добрива.
Новий пакет санкцій має бути ухвалений вже наступного місяця, коли виповниться три роки від початку вторгнення Росії в Україну.
Читайте також
- У Трампа розробили пакет санкцій проти банківського сектора РФ та "Газпрому": Reuters про деталі
- Держдеп США схвалив пакет з навчання та підтримки F-16 для України на суму $310,5 млн
- Українці вже отримали понад 62 тисячі витягів із Реєстру зниклих безвісти
- Україна не прийме мир за будь-яку ціну: Сибіга назвав 3 ключові червоні лінії у переговорах з РФ
- Росія посилила атаки після початку мирних переговорів: дані ООН
- Міноборони допустило до експлуатації понад 120 нових видів озброєння у квітні