Блекаути, ціни на бензин, дизель та газ: експерт Куюн спрогнозував ситуацію взимку.


Ринок палива в Україні має надлишок пропозиції, повідомляє керівник аналітичної групи "А95" Сергій Куюн. Запаси палива перевищують потребу на 15-30%. Куюн зазначає, що навіть у разі можливих перебоїв у енергопостачанні, резерви пального значно перевищують потребу.
Експерт також вказує, що завдяки оптимізації логістичних процесів імпортери можуть збільшити поставки вдвічі більше ніж зараз. Основне паливо надходить через Румунію та Польщу, але є і інші виробники, які мають доступ до морських портів, таких як Сполучені Штати, Кувейт та Індія.
За прогнозами Куюна, найближчим часом можливе зниження цін на бензин та дизельне паливо через стабільну ситуацію на глобальному нафтовому ринку. Однак ціна на скраплений газ вже досягла рекордних 30 гривень за літр. У довгостроковому плані ціни на паливо будуть залежати від світових котирувань та валютного курсу.
Читайте також
- Пенсіонери можуть отримати доплати за донорство: хто і як може оформити збільшення
- Дружину та дочку українського воїна жорстоко вбили у Європі
- Єрмак сказав, коли і де Зеленський зможе зустрітися із Трампом
- Франція розгорне виробництво дронів для ЗСУ: де запустять
- ПФУ відмовив без пояснень: як захистити право на справедливу пенсію
- Правила для післяплати посилять: "Нова пошта" відреагувала на штраф від НБУ