Ціни на каву б'ють абсолютний рекорд: у чому причина.


Ціни на каву стрімко зростають, повідомляє Bloomberg.
Ринок кави зараз переживає найбільше зростання цін за останні 44 роки через проблеми з постачанням з основних виробничих регіонів.
Ціна арабіки продовжує зростати і наближається до 4 доларів за фунт, майже вдвічі вище, ніж минулого року.
Основна причина зростання цін на каву - великий дефіцит у Бразилії, найбільшому виробнику арабіки в світі. Постачання було інтенсивним спочатку, що призвело до значного зменшення запасів.
Експерти Comexin Ltda. прогнозують зниження виробництва арабіки і робусти в наступних маркетингових роках 2025-2026.
Але є кілька позитивних ознак. Збільшення кількості партій, які чекають сортування на біржі, може пом'якшити ситуацію. Крім того, останні дощі в Бразилії можуть покращити стан кавових плантацій після тривалої посухи.
Нагадаємо, що українцям показали, як змінилися ціни на каву та вершки в супермаркетах.
Читайте також
- Зеленський описав ситуацію з "перемир'ям": де продовжуються бойові дії
- СЗР України розкрила масштаби вугільної кризи РФ: простоюють сотні тисяч вагонів
- Літні канікули 2025: у МОН зробили важливу заяву щодо тривалості
- Зеленський про перемир'я на Великдень: Україна діятиме дзеркально, але російські обстріли не припиняються
- Переоформлення субсидій з 1 травня 2025 року: кому необхідно звернутися до ПФУ
- Келлог розповів, як США хочуть вийти на "всеосяжне припинення вогню" в Україні