ЄС закликав громадян створити запаси на 72 години для готовності до кризових ситуацій.


Європейський Союз планує впровадити нову стратегію готовності, в рамках якої кожен громадянин ЄС повинен мати запаси необхідних речей на перші 72 години в разі кризової ситуації. За словами Єврокомісарки з управління кризовими ситуаціями Аджи Лябіб, плани реагування на кризові ситуації будуть створюватися для кожного господарства.
Комісарка підкреслила, що знання про те, що робити у разі небезпеки та переживання різних сценаріїв є способом запобігти паніці. Це особливо важливо, особливо з огляду на ситуацію з нестачею туалетного паперу на початку пандемії COVID-19.
У новій стратегії буде вимога, щоб господарства запаслися приблизно десятком необхідних речей, таких як сірники, документи у водонепроникному чохлі, запаси питної води та енергетичні батончики.
Крім цього, ЄС планує введення "національного дня готовності", який має забезпечити виконання планів країн-членів щодо кризового реагування.
Стратегія готовності ґрунтується на рекомендаціях звіту Саулі Нііністо, колишнього президента Фінляндії, який був представлений Європейській комісії наприкінці 2024 року. Крім того, вона враховує досвід країн Північної Європи, які довгий час публікують інструкції з виживання в кризових умовах для своїх громадян. Наприклад, минулого року Норвегія, Швеція та Фінляндія оновили свої інструкції для населення на випадок конфлікту або кризової ситуації.
Таким чином, Європейський Союз прагне розширити свої заходи готовності та забезпечити безпеку своїх громадян у разі надзвичайних ситуацій.
Читайте також
- Ще одна країна включила українську мову до офіційного списку мов
- Переведені на Українську мову і зайвих деталей відсутні
- Коронавірус в Україні: нові випадки зафіксовані протягом останньої доби
- В Україні зростає виробництво м'яса
- Вчора президент Італії відмовився підписувати бюджетні закони, що призведе до кризи уряду
- Українська мова додається до перекладу нейромережами