Катастрофічна нестача: експерт розкрив масштаби кадрового голоду в Україні.


Україна знаходиться перед серйозною проблемою з кадрами. До 2025 року країні буде нестачати понад півмільйона кваліфікованих працівників. Про це повідомив президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко на телеканалі "Київ 24".
Експерт зазначив, що дефіцит кадрів вже зараз помітно впливає на зростання заробітних плат. Наразі зарплати зростають на 14%, тоді як темпи зростання ВВП становлять лише 4%. "Причини зростання зарплат полягають у загостренні конкуренції між бізнесом за кваліфікованими працівниками, а також в зростанні цін та інфляції", – пояснює Мірошниченко.
За словами експерта, таке неспіввідношення між зростанням зарплат і ВВП становить проблему для економіки. "Зарплати повинні зростати швидше, ніж ВВП і ціни, але не в такій пропорції. Це аспект, на який слід звернути увагу", – підкреслив президент Конфедерації.
Проблему ускладнює також конкуренція між державним і приватним секторами за кадрами. Окремою проблемою є заняття військових після закінчення служби – згідно з дослідженнями, більш як 60% з них планують змінити професію або розпочати власний бізнес.
Мірошниченко вважає, що ключовими способами вирішення цієї проблеми є професійна орієнтація та перекваліфікація. Він вважає, що саме ці інструменти допоможуть військовим адаптуватися до нових сфер діяльності.
Читайте також
- Сирський назвав "мету номер один" для оборони України
- Чи зайшли росіяни на Дніпропетровщину? Зеленський оприлюднив дані, озвучені на Ставці
- Американський генерал назвав два чинники, які допоможуть Україні змінити хід війни
- Мінстратегпром: українські оборонні технології стають привабливими для міжнародних партнерів
- "Миру не буде": Волкер назвав єдиний спосіб зупинити Путіна
- Іран запустив третю хвилю ракет по території Ізраїлю