Махінації з гуманітарною допомогою: як Чехія каратимиме українських біженців .


Українські біженці мають надавати правдиву інформацію при поданні заявки на гуманітарну допомогу. Як повідомляє Міжнародна організація з міграції (IOM), якщо будуть виявлені шахрайські дії відносно цієї допомоги, то українці можуть бути змушені повернути вже отримані кошти. Конкретно йдеться про випадки з новоприбулими родичами в Чехії.
Закон передбачає, що біженці мають повідомляти Міністерство праці про це. Близькі родичі, які недавно прибули в Чехію і також отримали тимчасовий статус захисту, мають бути включені до заявки на гуманітарну допомогу. Це стосується випадків, коли вони проживають разом.
«Доходи та майно іноземців з тимчасовим статусом захисту, які проживають разом і спільно покривають витрати на життєві потреби, оцінюються в одній заявці на отримання гуманітарної допомоги», - підкреслюють в IOM.
Отже, подавати окрему заявку для отримання великої виплати новоприбулим родичам, з якими ви проживаєте, заборонено. Якщо особа приховує факт спільного проживання з новоприбулими членами своєї родини, то після перевірки Уряд праці може вимагати повернення вже отриманої гуманітарної допомоги, зазначають у IOM.
Це правило стосується і новонароджених дітей. Також Міністерство праці має бути інформоване, якщо родич переїхав, в разі розлучення або смерті. Це також впливає на розмір гуманітарної допомоги.
Нагадаємо, що раніше кримінальний розшук звинуватив 52-річного чоловіка з Рокіцана у шахрайстві. За даними слідства, він вигадував правильне проживання українських біженців і отримував кошти від держави. За цей період він заробив майже 2 мільйони крон.
Читайте також
- Пляжі популярної туристичної країни закрилися через розлив нафти
- На Тернопільщині трирічна дитина 5 год блукала в лісі та пройшла 10 км
- В Україні очікується мінлива хмарність: погода на 23 квітня
- На Гаїті закрили головну лікарню через напади банд
- Глава МЗС України засудив напад на туристів в Індії
- Загадка «нержавіючої сталі»: як правильно українською?