Нафта дорожчає на тлі ескалації конфлікту на Близькому Сході.


Ціни на нафту продовжують зростати через конфлікт на Близькому Сході
Ціни на нафту продовжують зростати через ескалацію конфлікту на Близькому Сході. У результаті посилення атак Ізраїлю на сили, підтримувані Іраном, зростає тиск на постачання виробників нафти.
Ціни на нафту Brent зросли на 51 цент, або 0,71%, до $72,49 за барель, для листопадового контракту. Контракт на постачання у грудні також підвищився на 50 центів, або 0,7%, до $72,04.
Ціни на нафту West Texas Intermediate зросли на 43 центи, або 0,63%, до $68,61 за барель.
На минулому тижні ціни на нафту впали через занепокоєння попитом після недостатнього фіскального стимулю з боку Китаю. Однак цього разу підтримку цінам надає можливість конфлікту на Близькому Сході, де Ізраїль зросту піддав атакам бойовиків, підтримуваних Іраном.
Хоча надлишкова пропозиція залишається ключовою проблемою для ринків нафти, існує загальне побоювання, що конфлікт на Близькому Сході може призвести до обмеження постачання з ключових регіонів виробництва. Зростання кризи може вплинути на ціни на нафту, зазначив ринковий аналітик Пріянка Сачдева.
Ціни на нафту також залежатимуть від динаміки попиту і пропозиції. Розширення конфлікту на Близькому Сході може вплинути на ціни. Зокрема, аналітик Тоні Сикамор підкреслив, що враховуючи завершення добровільного скорочення постачань ОПЕК+, ціни на нафту West Texas Intermediate можуть випробувати мінімум 2021 року в діапазоні від $61 до $62 за барель.
Також важливо враховувати електрифікацію та декарбонізацію транспортного сектора, оскільки ці процеси можуть вплинути на попит на паливо, додав Сикамор.
Джерело: enkorr
Читайте також
- Україну чекає літо безжальних атак: WSJ розкрив новий план Путіна
- Відповідь за "Шахеди": ЗСУ вразили ключовий об'єкт ВПК у Підмосков'ї
- Держоператор тилу розповів про санкції проти недобросовісних постачальників
- Росія випустила 550 цілей: Зеленський розкрив деталі наймасштабнішого комбінованого удару по Україні
- Навчання "Сі Бриз 2025": які завдання для українських кораблів
- Україна вдвічі збільшила кількість нової військової автотехніки