Нафтогаз отримав фінансування від ЄБРР та Норвегії на закупівлю газу.


Нафтогаз отримав кредит Європейського банку реконструкції та розвитку на суму 270 млн євро, а також грант від Уряду Норвегії на суму 140 млн євро через фонд NORAD. Операції будуть проведені через ЄБРР.
Кредитна та грантова угоди були підписані головою Нафтогазу Романом Чумаком та Заступником директора ЄБРР в Україні Марком Магалецьким.
"Компанія висловлює подяку Уряду, Міністерству економіки України, Міністерству фінансів України, Міністерству енергетики України, ЄБРР, Міністерству закордонних справ Королівства Норвегії та фонду NORAD, а також команді Нафтогазу за успішну співпрацю, яка допомогла залучити фінансування на закупівлю газу", - повідомила прес-служба.
Роман Чумак підкреслив, що отримані кошти вже доступні і Нафтогаз поспішно використовує їх на імпорт газу: "Одержані кошти надзвичайно важливі для Нафтогазу. Вони дозволять закупити майже 1 млрд куб. м газу, що є критично важливим для стабільного пройдення наступного опалювального сезону, особливо в умовах війни та регулярних атак на нашу енергетичну інфраструктуру. Дякую всім партнерам, які допомагають Нафтогазу підготуватися до наступної зими".
Співпраця з міжнародними фінансовими інституціями є частиною довгострокової стратегії Нафтогазу з диверсифікації джерел постачання та забезпечення енергетичної стабільності України.
Залучення кредиту та гранту від ЄБРР та Уряду Норвегії значно підсилює фінансову стабільність Нафтогазу, дозволяючи компанії забезпечити постачання газу в Україну під час опалювального сезону. Це також демонструє підтримку та довіру міжнародних партнерів до українського газового сектору. Залучення коштів допоможе забезпечити стабільність енергетичної системи країни в умовах війни та загрози для енергетичної інфраструктури.
Читайте також
- Єгипет веде переговори з Китаєм щодо закупівлі стелс-підводних човнів
- Ядерне партнерство: Польща і США домовились про будівництво першої АЕС
- В Україні запрацювала спеціальна програма адаптації переселенців
- Світова економіка на межі рецесії через тарифну політику США - опитування
- Нова ера торговельних відносин: США готують першу угоду з Індією
- Україна проводить двосторонні скринінгові зустрічі з ЄС щодо підприємництва