Найманці, а не кадрові солдати: Reuters дізнався, чи мають полонені китайці відношення до уряду КНР.

Найманці КНР у полоні українських силовиків
Найманці КНР у полоні українських силовиків

За інформацією Reuters, Китай знає, що його офіцери перебувають у тилу російської армії. Вони є найманцями Кремля і отримали дозвіл від Пекіна перебувати у російських позиціях для вивчення тактики війни.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що вже захоплено двох китайських бійців, а загалом в Україні воює близько 155 громадян Китаю. Проте Китай запевнив, що не бере участі у війні і звинуватив Зеленського у безвідповідальних заявах.

Водночас американська розвідка стверджує, що китайські найманці мають незначний вплив на хід бойових дій і погано підготовлені.

Свідчення колишнього західного розвідника свідчать, що на боці Росії воює приблизно 200 китайських найманців, але Китай не має до них прямого стосунку, як до своїх офіцерів.

Китай не осуджує вторгнення Росії в Україну, оголосивши про "безмежне партнерство" з Росією, але стверджує, що не є стороною війни. У той же час Китай постачає Москві товари подвійного призначення для обслуговування озброєння, включаючи дрони і танки.

Також, Китай постачав Росії ударні дрони для використання на полі бою, адміністрація США Джо Байдена ввела санкції проти двох китайських компаній, що передавали зброю Москві.

Раніше президент США Дональд Трамп шокував світ заявою про участь Китаю у війні проти України.


Читайте також

Реклама