Навіщо спростовувати дрібні російські «фейки»? Пояснює керівник Центру протидії дезінформації.


Керівник Центру протидії дезінформації РНБО Андрій Коваленко пояснив, чому потрібно спростовувати багато російських "фейків", частину з яких українці навіть не помічають. Іноді така увага до цих "фейків" привертається саме під час їх спростування.
Оцінка "не помічають" має базуватися на цифрах, - сказав Коваленко в коментарі "Главкому". - Якщо топ блогери не помічають цього в Телеграм-каналах, це не означає, що цього немає в ТікТок, YouTube, Viber. Ми спираємося на цифри, які надає програмне забезпечення на базі штучного інтелекту. І реагуємо тоді, коли в Україні є поширення.
Експерт зауважує, що люди віком 25-35 років можуть не помічати такої дезінформації, але школярі віком 10-14 років помічають: "Ми це також бачимо і реагуємо для їхніх батьків, бо через кілька років ці діти будуть визначати курс, куди рухатиметься країна. Наше завдання дивитися трохи глибше, ніж це роблять люди, які орієнтуються на якусь конкретну бульбашку."
Нагадаємо, ЦПД попереджає: Не переходьте за підозрілими посиланнями, навіть якщо вони мають вигляд соцмереж чи сервісів.
В Instagram з'явилася нова шахрайська схема із використанням образливих коментарів.
Як повідомляли раніше, ЦПД розповідає, що в РФ рекордно впав попит на смартфони. За перший квартал цього року їхні продажі знизилися на 25% у порівнянні з тим самим періодом минулого року. Зазначається, що схожа ситуація є і з іншою портативною електронікою - ноутбуками, планшетами тощо.
Читайте також
- Умєров розповів про перші результати реформи ВЛК
- НАБУ вручило перші підозри за «яйця по 17 грн», які заперечував Резніков
- Порошенко засвітив рекордні доходи у декларації за 2024 рік
- Міністр освіти найняв собі 30 радників: оприлюднено список
- Сім’я спецпредставника Путіна володіє нерухомістю у Франції, ОАЕ та РФ на $88 млн
- Російський балет виступав у Швеції, вдаючи з себе українців