Не тільки мінерали: FT розкрила подробиці нового проекту угоди США з Україною щодо ресурсів.


США та Україна наближаються до підписання рамкової мінеральної угоди, яка, за попередньою домовленістю, не передбачатиме зарахування попередньої військової допомоги, наданої до підписання угоди. Це сталося після зустрічі між президентами США та України в Ватикані, під час якої було обговорено питання підписання угоди. Український прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що ця угода може бути підписана вже наступного тижня.
Згідно з інформацією Financial Times, угода стосується всіх мінеральних ресурсів, включаючи нафту, газ та енергетичні активи на всій території України. Угода має відповідати європейським зобов'язанням та законодавству України.
Переговори щодо угоди були дуже складними, відтак президент України Володимир Зеленський наказав розслідувати витік інформації щодо американської пропозиції, яка стосувалася використання детектора брехні для урядовців.
Радник США з національної безпеки Майк Уолтц висловив впевненість у тому, що угода буде підписана, і зазначив, що президент Трамп має намір довести це до кінця.
Читайте також
- Ватикан назвав дату початку конклаву
- Росіяни намагались прорвати оборону на Новопавлівському напрямку
- Україна планує посилити економічний тиск на Росію - Шмигаль