Оренда землі під час воєнного стану: як працює спрощений порядок.


Оренда землі в ОТГ під час воєнного стану
Оренда землі в об'єднаних територіальних громадах під час воєнного стану має свої особливості, які визначаються як Земельним кодексом України, так і спеціальними нормами, що діють на період воєнного стану.
Згідно з поясненнями "Земельного фонду України", на час дії воєнного стану діє постанова Кабінету Міністрів України № 1113 від 16 вересня 2022 року (у новій редакції), яка передбачає спрощений механізм передачі земель сільськогосподарського призначення державної і комунальної власності.
Землю можна передати в оренду:
- без земельних торгів (аукціону),
- без розроблення документації із землеустрою (у деяких випадках),
- за скороченою процедурою.
Це стосується земель для сільськогосподарського виробництва, особистого селянського господарства, фермерського господарства. Договір оренди можна укладати без затвердження проєкту землеустрою.
У багатьох випадках дозволено укладання договорів оренди на підставі технічної документації або без неї, якщо ділянка вже сформована. Також дозволено укладення договорів оренди на короткий строк, до 1 року, без державної реєстрації, чим займається сільська рада або ОТГ.
Обмеження та особливості
Право оренди підлягає обмеженню. Наприклад, якщо ділянка вже у оренді або постійному користуванні, вона не може бути передана іншому суб'єкту, навіть під час воєнного стану.
Деякі об'єднані територіальні громади встановлюють свої умови передачі земель з урахуванням військових адміністрацій або місцевих рад. Також часто діє тимчасовий мораторій на нову оренду, особливо в районах неподалік від фронту.
Українцям надали наступні рекомендації: уточнити статус ділянки, звернутися до землевпорядника ОТГ або юридичного відділу громади, а якщо особа юридична (ФОП або агропідприємство) – підготувати документи про сільськогосподарську діяльність для полегшення процесу оренди.
Читайте також
- Водіїв попереджають: виникли серйозні ускладнення на кордоні з Польщею
- "Бусифікацію люто ненавиджу": у Раді різко висловилися про ТЦК та примусову мобілізацію
- Історична зміна курсу Ватикану: новий Папа відкрито підтримав Україну у війні з Росією
- Британія та ЄС укладуть військову угоду: що буде з НАТО
- Nvidia модифікує чип H20 для Китаю, щоб обійти експортні обмеження США
- Німеччина висунула жорсткий ультиматум Путіну: часу – до кінця доби