Переваги роботи в нічний час — що треба знати у 2025 році.

Переваги роботи в нічний час — що треба знати у 2025 році
Переваги роботи в нічний час — що треба знати у 2025 році
Оплата праці в нічний час в Україні має свої особливості, які передбачені законодавством. Згідно ст. 108 Кодексу законів про працю України (КЗпП), працівникам, зокрема охоронцям, які працюють у нічний час, надаються спеціальні доплати до їхніх окладів.

Особливості правил роботи та розміри окладів у нічний час

Нічним часом рахується період від 10 години вечора до 6 години ранку. Згідно із законодавством, тривалість зміни у нічний час під час воєнного стану не скорочується на одну годину. Ставки за роботу в нічний час для сторожів встановлюються у межах 1–2 тарифних розрядів за Єдиною тарифною сіткою.

Оплата праці в нічний час проводиться у підвищеному розмірі, який визначається генеральною, галузевою угодою і колективним договором.

Які передбачені доплати за нічну роботу

Згідно з Кодексом законів про працю, працівники, які працюють у нічний час, отримують додаткові виплати. Доплата за нічну роботу може становити від 20% до 40% тарифної ставки (окладу). Наприклад, сторожам передбачена доплата у розмірі до 40% годинної тарифної ставки за кожну годину в нічний час. Остаточна сума залежить від умов колективного договору та наказу.

Ділячи посадовий оклад на місячну норму відпрацьованого часу, працівники можуть визначити годинну ставку для оплати праці в нічний час. Норма годин на ставку для таких працівників дорівнює 40 годин на тиждень.

Українське законодавство передбачає спеціальні умови оплати праці для працівників, які працюють у нічний час. Вони отримують додаткові виплати до свого окладу, які можуть становити від 20% до 40%. Це важливе положення, яке захищає права працівників і регулює оплату за нічну роботу.


Читайте також

Реклама