Послаблення банківської таємниці — чим це загрожує українцям.

Послаблення банківської таємниці — чим це загрожує українцям
Послаблення банківської таємниці — чим це загрожує українцям

Народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що протягом трьох років в Україні можуть скасувати або послабити банківську таємницю, дозволивши Державній податковій службі доступ до руху коштів на рахунках громадян.

Це передбачено законопроєктом про приєднання України до європейської платіжної системи SEPA, розробленим Міністерством фінансів.

Портал Новини.LIVE ділиться прогнозами стосовно можливих наслідків послаблення банківської таємниці.

Які ризики несе послаблення банківської таємниці

Юрист Андрій Шабельніков пояснив, що повне скасування або послаблення банківської таємниці може призвести до зниження рівня захисту персональних даних громадян, несанкціонованого доступу до фінансової інформації, політичного або адміністративного переслідування громадян, зниження довіри до банківської системи та інших негативних наслідків.

До чого готуватися українцям

Інвестиційний банкір Сергій Фурса переконаний, що рішення про доступ до банківської інформації не є причиною для паніки. Він вважає, що це є вимогою на шляху України до європейської інтеграції і не вплине на життя більшості громадян.

"На житті більшості українців це взагалі ніяк не відобразиться. Бо якщо немає чого приховувати — то різниці жодної, чи є позасудовий доступ до банківських рахунків, чи його немає", — підкреслив Фурса.

Також наголошується, що створення реєстру банківських рахунків громадян є важливим кроком для європейської інтеграції України.

Раніше було повідомлено, що правоохоронці та Національне антикорупційне бюро можуть отримати доступ до банківських даних українців без судового рішення.

Дізнайтеся також, яка позиція Національного банку України стосовно надання безконтрольного доступу до банківської інформації.

Згідно з новиною, уряд України розглядає можливість скасування або послаблення банківської таємниці, що може мати як позитивні, так і негативні наслідки для громадян. Це пов'язано зі співпрацею України з європейськими платіжними системами та вимогами європейської інтеграції.


Читайте також

Реклама