Прем’єр-міністр Канади потрапив у скандал через дисертацію.

Протести під будівлею Канадського парламенту
Протести під будівлею Канадського парламенту

Новообраний прем'єр-міністр Канади Марк Карні опинився в центрі скандалу через підозри в плагіаті. Експерти виявили десять випадків некоректного запозичення у його докторській дисертації, захищеній в Оксфорді. Про це повідомляє National Post.

Науковий керівник Карні заявила, що він завершив свою дисертацію менш ніж за два роки. За даними National Post, у тексті його наукової роботи з 1995 року під назвою "Динамічна перевага конкуренції" виявлено десять випадків явного плагіату.

Експерти встановили, що Карні у своїй дисертації використовував повні цитати, перефразовані фрагменти або незначно змінені уривки з чотирьох інших наукових робіт без належного посилання на авторів.

Один з дослідників, Джефрі Сігалет, зазначив, що така поведінка є прикладом класичного плагіату: "Він просто переказує чужий текст без належного цитування".

З свого боку, речниця ліберальної кампанії Ізабелла Орозко-Медісон відкинула звинувачення у плагіаті, назвавши їх "безвідповідальною і неправдивою інтерпретацією" наукової роботи Карні.

9 березня Ліберальна партія Канади обрала Марка Карні своїм новим лідером, який займе пост прем'єр-міністра після Джастіна Трюдо.

Марк Карні, колишній голова Банку Канади та Банку Англії, не має політичного досвіду, але його економічна експертиза визначена умовами торговельної війни зі США.

Вибори лідера відбулися в умовах зростання популярності Ліберальної партії, частково через протистояння політиці президента США Дональда Трампа, спрямованій проти Канади.


Читайте також

Реклама