НБУ зафіксував перелом на валютному ринку: що відбувається.


У Національному банку України повідомили, що попит на валюту серед українців змінився.
Заступник голови правління Нацбанку України Юрій Гелетій на брифінгу зазначив, що в даний час українські домогосподарства знизили свій попит на валюту, а пропозиція валюти на готівковому ринку перевищує попит.
У нас суттєво зменшилася активність домогосподарств. Ми зараз спостерігаємо навіть чисту пропозицію в останні дні.
Гелетій повідомив, що у квітні щоденний попит на готівкову валюту скоротився до 17 мільйонів доларів, що значно менше, ніж у березні - 31 мільйон і лютому - 41 мільйон доларів.
Пропозиція валюти на безготівковому ринку також зросла до 240 мільйонів доларів на день у березні, порівняно з 213 мільйонами в лютому, відповідно, зросли і попит на валюту.
Гелетій наголосив, що гривня зревальвувала відносно долара протягом березня та квітня.
Крім того, він зазначив, що Нацбанк уважно спостерігає за ситуацією на світових фінансових ринках, де тарифні протистояння привели до збільшення волатильності і послаблення долара відносно євро.
Незважаючи на ревальвацію у парі гривня-долар, враховуючи те, що долар є основною валютою, падає курс гривні до євро та інших валют через крос-курси.
Дані Нацбанку показують, що в березні покупки населення валюти зменшилися до 720 мільйонів доларів з 958 мільйонів в лютому та 1,48 мільярда в січні.
Раніше було повідомлено, що українці раптово втратили інтерес до долара.
Аналіз:
Згідно з даними Нацбанку, попит на валюту серед українських домогосподарств значно знизився. Особливо помітне зниження відбулося у квітні, коли щоденний попит на готівкову валюту становив всього 17 мільйонів доларів. У цей же період пропозиція валюти на готівковому ринку навіть перевищує попит. Значне зростання пропозиції валюти на безготівковому ринку також свідчить про знижений попит на валюту серед населення.
Крім того, спостерігається ревальвація гривні по відношенню до долара, що може бути пов'язане зі зміною ситуації на світових фінансових ринках і послабленням долара по відношенню до євро. Нацбанк уважно стежить за цими змінами і підкреслює, що курс гривні до євро та інших валют обчислюється за крос-курсами.
В цілому, спостерігається знижений інтерес українців до валюти, що впливає на зміни на валютному ринку країни.
Читайте также
- Все горит: Куюн отреагировал на изменение состава бензина с 1 мая
- Пасха под ограничениями: где в Украине будет действовать самый строгий комендантский час
- Reuters: Иран выдвинул Трампу жёсткие условия для ядерного соглашения
- В Украине стремительно росли цены на лук: названы причины
- Рост цен в Украине: Национальный банк сказал, чего ждать от ВВП и инфляции
- В ближайшее время: Рубио представил Рютте предложение США о мире в Украине