Шахраї знайшли новий спосіб обману українців: що важливо знати про фейкові виплати ЮНІСЕФ.


Україна стикається з новою хвилею шахрайства, пов'язаного з розповсюдженням фейкових повідомлень про виплати від міжнародних організацій. Шахраї поширюють неправдиву інформацію про грошову допомогу від ЮНІСЕФ, ООН та УВКБ, з метою обману громадян та отримання їхніх особистих даних і грошей.
Експерти з кібербезпеки наголошують на важливості перевірки будь-якої інформації про виплати лише на офіційних ресурсах польської влади та ЮНІСЕФ. Варто звернути увагу на правопис назв організацій, оскільки шахраї часто використовують помилкові варіанти написання, наприклад "Юнісефт" або "Unisef".
"Жодна міжнародна організація ніколи не вимагатиме оплати за допомогу або розголошення платіжних даних, включаючи коди, паролі та секретні слова", - попереджають фахівці.
Якщо ви все ж відправили свої платіжні дані, рекомендується негайно звернутися до банку для блокування картки.
Особливі ознаки шахрайських повідомлень - заголовки з емоційними звертаннями, наприклад "Не прогавте! Ваша допомога чекає!" або "Кожній сім'ї безкоштовні бокси!". Також важливо перевіряти URL-адреси перед переходом за посиланнями - вони повинні мати захищений протокол https та правильний домен організації, наприклад unicef.org чи gov.pl.
Фахівці закликають громадян бути пильними та не байдужими: якщо ви знайшли шахрайське повідомлення, поскаржіться на нього, щоб захистити інших від обману. Це допоможе зменшити кількість постраждалих від інтернет-шахрайства.
Раніше ПУМБ попередив українців про схему шахрайства з фейковим додатком.
Читайте також
- ЗСУ завдали удару по російській ракетній бригаді, яка атакувала Суми
- Південна Корея профінансує цифровізацію українського уряду
- США заблокували засудження G7 смертоносної атаки Росії на Суми: причина
- Вологі мрії податкового невдахи-терориста
- Зарплати держслужбовців апарату ВР: Кабмін затвердив нову схему окладів
- Програма відновлення України: на Буковині реалізують чотири проєкти