Світове споживання вина впало до найнижчого рівня за 60 років.

Пусті винні пляшки в ряд
Пусті винні пляшки в ряд

За даними Міжнародної організації виноградарства і виноробства (МОВВ), світове споживання вина в 2024 році досягло найнижчого рівня з 1961 року. Продаж вина знизився на 3,3% порівняно з попереднім роком і склав 214,2 млн гектолітрів.

Також виробництво вина зменшилося на 4,8% до 225,8 млн гектолітрів, що є найнижчим показником за більш як 60 років.

Керівник статистичного відділу МОВВ Джорджіо Дельгроссо зазначив, що виноробна галузь зіткнулася з "ідеальним штормом". Окрім короткострокових економічних і геополітичних факторів, на скорочення споживання впливають зростаюче занепокоєння щодо здоров'я та зміни у звичках споживання алкоголю.

Внаслідок цього, споживачі платять на 30% більше за пляшку вина порівняно з 2019-2020 роками, а загальне споживання впало на 12%. Найбільше падіння спостерігалося в США, де споживання скоротилося на 5,8% до 33,3 млн гектолітрів.

Дельгроссо також висловив занепокоєння щодо мит, запроваджених президентом США Дональдом Трампом, які можуть стати "ще однією бомбою" для виноробної галузі.

У Європі, де відбувається майже половина світових продажів вина, споживання знизилося на 2,8%. Франція зафіксувала падіння споживання на 3,6%, але Іспанія та Португалія мають зростання споживання.

Італія залишається світовим лідером з виробництва вина з показником 44 млн гектолітрів, тоді як виробництво у Франції зменшилося на 23% до 36,1 млн гектолітрів, що є найнижчим рівнем з 1957 року.

Представники галузі зазначають, що відбуваються "поколіннєві" зміни у споживанні алкоголю. Люди все менше п'ють під час святкувань, а молодь споживає менше, ніж їхні батьки. Проте, споживачі все ж готові витрачати більше на якісні напої.


Читайте також

Реклама