Туреччина бореться з фінансовою кризою після арешту Імамоглу.


Уряд Туреччини намагається зупинити падіння валюти та фондового ринку після політичної кризи, яка виникла в результаті ув'язнення суперника президента Ердогана.
За повідомленнями, ліра впала на 2% від долара, а також спостерігались продажі на ринку державних облігацій.
Національна валюта Туреччини досягла нового історичного мінімуму відносно долара і євро після арешту мера Стамбула за корупційні схеми. Це спричинило масові протести у країні.
За словами стратега Deutsche Bank Джима Ріда, ситуація могла бути ще гірше, але оскільки Імамоглу не звинувачували у терористичній діяльності, протести не стали екстремальними.
Поширене знецінення ліри відбувається через великі витрати Ердогана, надмірне перевищення бюджету та політичний тиск на опозицію. Ці фактори вже раніше призвели до втрат на місцевих ринках та знецінення валюти.
Наразі економічна ситуація в Туреччині стабілізується, зі зниженням інфляції та зростанням довіри до банківської системи. Дефіцит рахунку становить менше 4% ВВП.
Однак економіка може зазнати подальших наслідків, оскільки ситуація продовжує розвиватись. Інвестори попереджають про можливі жорсткі дії Центробанку та подальше зростання цін на імпорт, що призведе до збільшення інфляції.
Читайте також
- Росія перейшла у гостру фазу інформоперації проти України – зовнішня розвідка
- Politico: Трамп визначився з майбутнім Маска у Білому домі
- Зеленський: Тиск Трампа на Росію призведе до припинення вогню
- Зеленський: удар по Кривому Рогу — це тероризм, Україні потрібно більше систем ППО
- Історія «Моршинської» триває: АРМА шукає нового управителя
- Сікорський пояснив, чому Польща відмовилася від відправки миротворців в Україну