Заробитчани, що повернулися з-за кордону, отримають соціальні виплати.


Популярність платіжних рішень "Купуй зараз, плати пізніше" зростає
Платіжні рішення "Купуй зараз, плати пізніше" набули популярності в сучасній економіці, причому прогнозується, що відрасль зросте на 12,2% щорічно, досягнувши $122,26 мільярда тільки цього року, за даними компанії Research And Markets.
До 2030 року американський ринок "Купуй зараз, плати пізніше" прогнозується досягнути $184,05 мільярда.
Серед основних гравців - Affirm, Afterpay і Klarna, яка має намір провести початкове публічне розміщення акцій в п'ятницю та зареєструвати їх на Фондовій біржі Нью-Йорка під символом "KLAR".
Компанії набули популярності на тлі інфляції, високих процентних ставок та платежів за студентські кредити, які були відновлені в жовтні 2023 року після припинення через пандемію COVID-19.
ЕКСПЕРТИ ПОПЕРЕДЖАЮТЬ ПРО ПРИХОВАНІ РИЗИКИ "КУПУЙ ЗАРАЗ, ПЛАТИ ПІЗНІШЕ"
Споживачі скористалися платформами через можливість розрахуватися в рівних частинах протягом кількох тижнів або місяців. В багатьох випадках вони також є безвідсотковими.
Послуги "Купуй зараз, плати пізніше" стали основою в роздрібній торгівлі. Але вони все більше поширюються на галузі туризму, охорони здоров'я та електроніки, спрямовані на споживачів, які шукають гнучкі фінансові можливості.
ОНЛАЙН-ВИТРАТИ У СВЯТКОВИЙ ПЕРІОД СЯГАЮТЬ РЕКОРДНИХ $222 МЛРД, ЗАВДЯКИ ПЛАТІЖНИМ РІШЕННЯМ "КУПУЙ ЗАРАЗ, ПЛАТИ ПІЗНІШЕ"
У березневому опитуванні Wallethub виявилося, що близько 55% американців скористалися послугами "Купуй зараз, плати пізніше" (BNPL), а 22% наразі мають заборгованість перед провайдером BNPL.
З тих, хто користувався послугою, 19% мали декілька кредитів одночасно протягом минулого року, а 19% стикалися з пенями або відсотками через несвоєчасну оплату.
Окреме дослідження Bankrate показало, що понад половина дорослих, які користувалися цим сервісом, стикнулися з проблемами, такими як надмірні витрати, пропущені платежі та купівельне розчарування.
Ці висновки підкреслюють, що послуги BNPL пропонують гнучкість, але також несуть ризики залежно від того, як ви їх використовуєте.
"Іноді це вигідний спосіб доступу до доступного кредиту та розподілу впливу від великої покупки. Іноді це квиток до розтрати", - сказав аналітик Bankrate Тед Россман. "Ми можемо самозапуститися на розсилці відсотків, а не зосереджуватися на загальній вартості володіння, і це може змусити нас витрачати більше, ніж ми повинні".
Служби купуй зараз, плати пізніше рекламували себе як "більш м'яку альтернативу кредитним карткам", які можуть мати високі ставки відсотка. Однак, за словами Россмана, сервіс "їстив себе все більше, подібно до кредитних карток". Наприклад, у Affirm та Klarna є платіжні картки, які можна перетворити на розстрочку.
Крім цього, говорить Россман, сервіс "вже не трикальові платежі протягом шести тижнів, з багатьма планами, що тривають довше та стягують приблизно такі ж процентні ставки, як у кредитних картках".
Крім того, споживачі також можуть стикнутися з пенями за прострочену оплату, якщо у них немає грошей для виконання платежів. Раніше Марта Каллаган, сертифікований фінансовий планувальник з компанії FBB Capital Partners, повідомила FOX Business, що з часом, якщо споживач продовжує пропускати платежі, його легко можуть передати колектору.
"Це подібно до використання кредитної картки, коли ви робите покупку зараз, але коли настав час сплатити борг, якщо в у вас немає грошей для виконання платежу. Ви продовжуєте заглиблюватися в більш глибоку фінансову яму", - сказала Каллаган, додаючи, що це може пошкодити кредит.
Читайте також
- Заступ на пост президента України: Зеленському вдалося завоювати через 70% голосів
- Названо кращі міста для життя в Україні в 2021 році
- Ще одна країна включила українську мову до офіційного списку мов
- Переведені на Українську мову і зайвих деталей відсутні
- Коронавірус в Україні: нові випадки зафіксовані протягом останньої доби
- В Україні зростає виробництво м'яса